Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Czwórnóg - duży rozstaw CA8411 Czwórnóg - duży rozstaw CA8411
Producent: Antar
Cena: 71,99 zł
szt.
zobacz więcej
Czwórnóg - mały rozstaw CA8424 Czwórnóg - mały rozstaw CA8424
Producent: Antar
Cena: 71,99 zł
szt.
zobacz więcej
Klips mocujący do kul FDI Klips mocujący do kul FDI
Producent: Antar
Cena: 7,99 zł
szt.
zobacz więcej
Kula łokciowa - SAFE WALK Kula łokciowa - SAFE WALK
Producent: FDI
Cena: 40,70 zł
zobacz więcej
Kula pachowa Kula pachowa
Producent: Antar
Cena: 49,49 zł
szt.
zobacz więcej
Laska aluminiowa - wzór brązowy Laska aluminiowa - wzór brązowy
Producent: Antar
Cena: 44,99 zł
szt.
zobacz więcej
Laska dla niewidomych Laska dla niewidomych
Producent: Antar
Cena: 44,99 zł
szt.
zobacz więcej
Nasadka do kul FDI Nasadka do kul FDI
Producent: FDI
Cena: 12,90 zł
szt.
zobacz więcej
Pasek na nadgarstek do kul FDI Pasek na nadgarstek do kul FDI
Producent: Antar
Cena: 12,99 zł
szt.
zobacz więcej
Trójnóg Trójnóg
Producent: Antar
Cena: 71,99 zł
szt.
zobacz więcej
Trójnóg pionizujący do kul FDI Trójnóg pionizujący do kul FDI
Producent: Antar
Cena: 32,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wymienne podparcia do kul FDI Wymienne podparcia do kul FDI
Producent: Antar
Cena: 19,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kule ortopedyczne i laski

Kontuzje kończyn dolnych, problemy z chodzeniem lub gips na nodze to najczęstsze przyczyny poszukiwania produktów, takich jak kule ortopedyczne i laski inwalidzkie lub laski do chodzenia dla osób starszych. Uraz kończyn dolnych może przydarzyć się każdemu i to w najmniej spodziewanym momencie. Codziennie, niezależnie od wieku czy sprawności poszkodowanego, mają miejsce mniejsze i większe wypadki oraz kontuzje.

Również wiele osób starszych, które mają kłopoty z poruszaniem się i nie są już tak sprawne jak dawniej, potrzebuje wsparcia w postaci ortopedycznej laski do chodzenia. Laski ortopedyczne oraz kule ortopedyczne są stosowane jako wsparcie podczas nauki chodzenia czy po urazach.

Kule oraz laski inwalidzkie i ortopedyczne

Sklep medyczny Medic-Pol to miejsce, w którym zaopatrzysz się w laski inwalidzkie i kule ortopedyczne dla siebie lub dla bliskiej osoby, która uległa kontuzji. Wybieraj spośród naszej oferty produktów, takich jak kula łokciowa, laska aluminiowa, kula pachowa, laska inwalidzka lub trójnóg do chodzenia. Sprawdź kule do chodzenia i inne akcesoria ortopedyczne, które mają za zadanie podnieść komfort chodzenia po kontuzji lub przy obniżonej sprawności ruchowej.

Laski inwalidzkie pozwalają na odciążenie części ciała, zapewniając stabilność osobie starszej, kontuzjowanej lub z dysfunkcjami układu ruchu. W przypadku seniorów takie poczucie stabilności i bezpieczeństwa jest niezwykle ważne do podejmowania samodzielnie czynności dnia codziennego.

Kula łokciowa czy pachowa?

Kule do chodzenia po urazie lub kontuzji można podzielić na dwa rodzaje. Najczęściej stosowana jest ortopedyczna kula łokciowa albo kule pachowe. Kula łokciowa ma za zadanie podeprzeć chód z wybranej strony, odciążyć tę stronę i oddać część ciężaru na ramię. Tego rodzaju kula może być wykorzystywana po kontuzjach zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Stosuje się ją, kiedy kontuzjowana osoba wciąż może stawać na uszkodzonej nodze. Kule pachowe ortopedyczne stosuje się w parach i używa ich się, kiedy poszkodowany nie może stawać na jednej kończynie, choćby wtedy, kiedy jest ona w gipsie. W ten sposób ciężar ciała rozkłada się na obu kulach równomiernie.

Kule pachowe sprawdzają się najlepiej, kiedy w ramach rehabilitacji konieczne jest maksymalne odciążenie nogi osoby kontuzjowanej. Kula łokciowa jest częściej wybieraną opcją, jako że nie uciskają ciała pod pachami. Wybór produktów należy do pacjenta, który może dodatkowo skorzystać z konsultacji z lekarzem.

Laski dla seniorów

Laski dla niepełnosprawnych osób oraz osób po kontuzji to nie jedyne, co znajdziesz dostępne w ofercie przygotowanej przez nasz sklep medyczny. Oferujemy też produkty dopasowane do potrzeb seniorów, którzy potrzebują podparcia w codziennym poruszaniu się. To między innymi laska aluminiowa wykonana z wysokiej jakości aluminium, laska czwórnóg i kula trójnóg, które zapewniają solidne podparcie dla lepszej równowagi. Laski do podpierania dla seniora są wykonane z lekkich, trwałych materiałów, z miękką rączką i regulacją wysokości.

Przed zimą warto wyposażyć laski i kule w nakładki poślizgowe do utrzymania równowagi, również dostępne w naszym sklepie. Dzięki temu laska (drewniana, aluminiowa czy inna) zachowa pełną stabilność nawet na śliskim podłożu. Tego rodzaju akcesoria do kul ułatwiają transport i poruszanie się z kulami i laskami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl