Opcje przeglądania
AccuTex - orteza kostki "aktywacyjna" AccuTex - orteza kostki "aktywacyjna"
Producent: Oppo
Cena: 118,99 zł
szt.
zobacz więcej
Aparat multifunkcyjny jednoszynowy Aparat multifunkcyjny jednoszynowy
Producent: Oppo
Cena: 242,99 zł
szt.
zobacz więcej
Aparat stawu biodrowego Aparat stawu biodrowego
Producent: Oppo
Cena: 1 716,99 zł
szt.
zobacz więcej
Aparat Sztaka Aparat Sztaka
Producent: Kare
Cena: 24,99 zł
szt.
zobacz więcej

Pasy i stabilizatory ortopedyczne

Urazy i kontuzje mogą zdarzyć się wszędzie – podczas treningu, spaceru, zajęć w ogrodzie i w pracy. Kiedy uraz jest na tyle poważny, że wymaga usztywnienia, warto zastosować stabilizatory i pasy ortopedyczne. To lżejsza i bardziej komfortowa dla pacjenta alternatywa dla szyny gipsowej, dzięki której wiele osób szybko dochodzi do pełnej sprawności sprzed kontuzji. Zdarzyło Ci się złamanie, zwichnięcie lub stłuczenie? Wykorzystaj sprzęt ortopedyczny – stabilizatory i pasy ortopedyczne – dostępne wśród produktów Medic-Pol. W ofercie stabilizatory na nadgarstek, kręgosłup, bark czy pasy brzuszne.

Po co Ci stabilizator rehabilitacyjny?

Akcesoria do stabilizacji lub unieruchomienia stawów, takie jak różnego rodzaju ortezy i stabilizatory, służą do ochrony układu mięśniowo-szkieletowego w trakcie rehabilitacji po kontuzji. Ortezy, pasy i gorsety ortopedyczne mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby będące w procesie rehabilitacji, jak i profilaktycznie. Stabilizator może posłużyć nie tylko osobie po urazie lub ze schorzeniem ortopedycznym, ale też każdemu, kto jest narażony na uraz lub nadwyrężenie w przypadku uprawiania sportu lub wykonywania zawodu obarczonego takim ryzykiem.

Produkty, takie jak pasy i gorsety ortopedyczne (pasy brzuszne, pasy przepuklinowe czy inne), orteza czy inny aparat na stawy, to wyroby medyczne, których zadaniem jest przyspieszenie leczenia, wsparcia terapii i przywrócenie mobilności osób kontuzjowanych.

Jak działają stabilizatory i pasy ortopedyczne?

Stabilizator stosuje się, żeby zwiększyć ruchomość pacjenta, a jednocześnie odciążyć i ustabilizować staw, kręgosłup czy uszkodzone kończyny. Dzięki zastosowaniu ortezy można pomóc w zmniejszeniu bólu wynikającego z urazów i skorygować niepoprawne ułożenie części ciała dotkniętej urazem. W przypadku urazów trwałych stabilizator ma utrzymać funkcjonowanie kończyny czy stawu i minimalizować ból. Sprawdź stabilizatory kolan, stabilizatory na staw skokowy czy pasy lędźwiowo-krzyżowe oraz kołnierze ortopedyczne w Medic-Pol.

Rodzaje ortez i stabilizatorów

Stabilizatory możemy podzielić na te przeznaczone do stabilizacji kończyn dolnych, jak i do i usztywnienia kończyn górnych.

Dzisiejsze ortezy i produkty do stabilizacji stawu to wygodna alternatywa dla popularnego gipsu, która rzeczywiście działa.

Ortopedyczny pas na urazy i kontuzje

Pas ortopedyczny to rodzaj ortezy kręgosłupa, który ma za zadanie utrzymać go we właściwej pozycji. W ramach leczenia, w zależności od dolegliwości, stosuje się różne pasy o różnym spektrum działania:

Właściwa stabilizacja pasem ortopedycznym przyspiesza regenerację i rehabilitację pacjenta, dzięki czemu szybciej odzyskuje sprawność ruchową. Pas stabilizujący kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy jest propozycją dla osób uprawiających sport, jak na przykład sztangiści czy inne osoby uprawiające intensywne treningi na siłowni. Pas mogą też nosić osoby, które z racji wykonywanego zawodu i pracy każdego dnia narażają kręgosłup i mięśnie na duży wysiłek, na przykład przenoszą ciężkie obiekty. To też ratunek dla kręgosłupa osób, które podczas codziennych czynności nie zachowują prawidłowej pozycji ciała. W tym przypadku przydatny może być gorset ortopedyczny.

W Medic-Pol możesz wybrać spośród dziesiątek wysokiej jakości produktów, które zapewniają prawidłową stabilizację stawu, kręgosłupa i innych części ciała. Sprawdź w sklepie nowoczesne produkty takich producentów, jak Oppo, Antar, Med Patent czy Reh4Mat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl