Klapki skórzane Klapki skórzane
Producent: MJartan
Cena: 199,00 zł
zobacz więcej
Ochronne paseczki żelowe "Strip" Ochronne paseczki żelowe "Strip"
Producent: Kaps
Cena: 10,00 zł
zestaw
zobacz więcej

Ortezy stóp i wkładki ortopedyczne do butów

Wkładki ortopedyczne do butów to rozwiązanie na problemy stóp, wady postawy i choroby stawów. Odczuwasz ból stóp, bioder lub kręgosłupa? Czy wiesz, że te schorzenia mogą być przyczyną niewłaściwego ułożenia stopy podczas chodzenia? Efektem są wady postawy, obniżony komfort chodzenia, a nawet płaskostopie – poprzeczne i podłużne, haluksy, koślawość stępu i kolan, problem z ostrogą piętową i wiele innych dolegliwości. Jak odciążyć stopy i pozbyć się bólu? Sprawdź ortezy i wkładki ortopedyczne w Medic-Pol i zadbaj o zdrowie swoich stóp. W naszej ofercie znajdziesz zarówno produkty dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Zdrowe stopy – działanie wkładek ortopedycznych

Na stopach opiera się cały ciężar ciała. Co robić, kiedy wady postawy wywołują ból i dodatkowe dolegliwości? Być może czas wybrać odpowiednie wkładki do butów. Nieprawidłowo rozłożone obciążenia i nacisk na stopy mogą wpływać negatywnie na zdrowie kręgosłupa, kolan i bioder. Zadaniem wkładek ortopedycznych jest niwelowanie wad postawy i zapobieganie powstawaniu nowych wad. Odpowiednio wykonane i dobrane, komfortowe wkładki zapewniają wsparcie mięśni stabilizujących stopę, usprawniają pracę stopy i w efekcie skutkują odciążeniem stóp. To z kolei pozwala pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości (takich jak haluksy, płaskostopie poprzeczne czy płaskostopie podłużne), wad i bólu stawów.

Dla kogo wkładki do butów?

Odpowiednia amortyzacja ciała i właściwa podpora stopy jest potrzebna każdemu. Osoby w każdym wieku potrzebują właściwego obuwia i korekcji pracy aparatu ruchu. Ortezy stóp i wkładki ortopedyczne poleca się szczególnie dla osób, które mają stwierdzone wady stóp – osób cierpiących na płaskostopie poprzeczne, podłużne i podłużno-poprzeczne, zapalenie rozcięgna podeszwowego.

Stosowanie wkładek ortopedycznych jest też szczególnie ważne jako profilaktyka wad postawy, szczególnie u dzieci od 6 roku życia i młodzieży, których stawy i więzadła jeszcze się kształtują. Ból stawów i stóp często towarzyszy też osobom starszym – stosowanie wkładek ortopedycznych może stanowić wsparcie dla leczenia chorób kręgosłupa i deformacji stóp. Dzięki nim zwiększamy komfort chodzenia, zyskujemy właściwe ułożenie układu kostnego i równowagę mięśniową. Jakie schorzenia można leczyć z pomocą wkładek?

  • płaskostopie poprzeczne, podłużne i poprzeczno-podłużne

  • stopy wydrążone i koślawe

  • ostrogi piętowe

  • paluchy koślawe

Cierpisz na któreś z tych schorzeń? Sprawdź ofertę Medic Pol – wkładki korygujące czy elementy korygujące stopy.

Rodzaje wkładek do obuwia

Wkładki ortopedyczne do butów stosuje się na różne problemy stóp, dlatego na rynku dostępne są różne ich rodzaje.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie

Najczęściej poszukiwane przez osoby chore są wkładki ortopedyczne na płaskostopie (poprzeczne czy podłużne). Wkładki na płaskostopie zapewniają oparcie stopom i poprawę komfortu chodzenia dla osób z płaskostopiem.

Płaskostopie to jedno z najczęstszych schorzeń stóp. Prawie cała stopa osoby chorej przylega do podłoża, a kości są ułożone w linii prostej w przeciwieństwie do zdrowej stopy, która nie dotyka podłoża całą swoją powierzchnią. Odpowiednio wyprofilowane wkładki na płaskostopie podpierają łuki stóp, co pozwala na przywrócenie prawidłowego ustawienia stopy. Do wyboru mamy modele żelowe i silikonowe.

Wkładki na haluksy

Haluks, czyli „paluch koślawy”, to choroba zwyrodnieniowa, która skutkuje zniekształceniem stopy i wykrzywieniem kości śródstopia i odchyleniem dużego palca. Na nieestetyczny wygląd i uciążliwy ból pomaga leczenie, które należy wspierać też z pomocą wkładek do butów na haluksy. Żelowe wkładki ortopedyczne pomagają w uniesieniu łuków stopy i właściwe rozłożenie nacisku stopy na podłoże.

Wkładki stabilizujące – supinujące i pronujące

Nadmierna pronacja cechuje się opieraniem się ciężaru ciała głównie na wewnętrznej krawędzi stopy i może skutkować bólem w śródstopiu, bólem kostek łydek czy koślawieniem kolan. W przypadku silnej supinacji pięta nadmiernie kieruje się do zewnątrz, a ciężar ciała ląduje na zewnętrznej krawędzi stopy. Stabilizujące wkładki do butów mają za zadanie podpierać piętę i korygować rozkład nacisku ciała na podłoże.

Wkładki na ostrogę piętową, podpiętki

Wkładki ortopedyczne i podpiętki żelowe i silikonowe zapobiegają uciskowi na pięty i bolącą ostrogę. Ostroga piętowa to zapalenie rozcięgna podeszwowego, którego przyczyną są zmiany pourazowe, przeciążeniowe albo zwyrodnienia ścięgien. W efekcie odczuwa się silny, punktowy ból pięty, które mogą zniwelować właśnie specjalistyczne podpiętki silikonowe.

Jak dobrać wkładki ortopedyczne do obuwia?

Wybór wkładki do butów powinno poprzedzać badanie stóp. Takie badanie przeprowadza ortopeda, podolog lub fizjoterapeuta. Specjalista określa rodzaj problemu czy schorzenia stopy, a dzięki temu można podjąć leczenie. Wykonuje się palpacyjne badanie stóp oraz badanie z wykorzystaniem podoskopu, dzięki któremu doskonale widać kształt stopy.

Gotowe wkładki czy wkładki ortopedyczne na zamówienie? Gotowe ortezy stóp z pewnością poprawią komfort poruszania się i zminimalizują dolegliwości bólowe, jednak w przypadku poważnych problemów lepiej wybrać indywidualnie dopasowane wkładki ortopedyczne i podpiętki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl