Gorset tułowia z koszem biodrowym - Castus

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 634,99 zł 634.99
Cena w innych sklepach: 645,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.75
Producent: REH4MAT
Kod produktu: AM-WSP-07/TLSO

Opis

Osteoporoza polega na zmniejszeniu gęstości kości, co powoduje że kość staje się krucha, porowata i z łatwością ulega złamaniom. Schorzenie dotyka najczęściej starszych kobiet,
u których procesy osteoporotyczne zostały przyspieszone przez menopauzę.

Im wyższa gęstość kości, tym jej struktura jest silniejsza. Poziom gęstości kości zaczyna maleć zarówno u kobiet jak i mężczyzn po 35 roku życia. Standardowo człowiek traci od 0,3-0,5‰ gęstości kości rocznie. Natomiast, kobiety po okresie menopauzy mogą tracić do 0,4‰ gęstości kości rocznie, na skutek niedoborów estrogenów. Osteoporoza może nie dawać symptomów przez wiele lat, dlatego często jej diagnostyka odbywa się dopiero wtedy, gdy pojawiają się pierwsze złamania. Najczęściej dotyka biodra i kręgosłupa. Pacjent z osteoporozą może przyjmować zgarbioną postawę ciała, na skutek stopniowego klinowacenia kręgów.

W leczeniu kompresyjnych złamań kręgosłupa stosuje się zaawansowane gorsety stabilizujące. W tym celu, Reh4Mat stworzył zespół gorsetów ortopedycznych, stanowiących kompleksową obsługę Pacjenta po urazie kręgosłupa. W ich skład wchodzą gorsety: DURUS, TOTUS i CASTUS.

 

Którego gorsetu potrzebujesz?

 
Rodzaj złamaniaCASTUSTOTUSDURUS
Złamanie kompresyjne (osteoporotyczne)
Złamanie zgnieceniowe  
Złamanie zgięciowe  
Złamanie wyprostne  
Złamanie ze zwichnięciem    
Skolioza  

 

Charakterystyka wyrobu

Gorset AM-WSP-07/TLSO o nazwie CASTUS wykonano z wysokiej jakości aluminium i stali oraz dodatkowo zabezpieczono przed szkodliwym działaniem potu, trwałą powłoka proszkową. Gorset doskonale stabilizuje kręgosłup, a sztywne podpaszki zapobiegają przed jego bocznym zgięciem.

Gorset CASTUS składa się z:

dwuszynowego dynamicznego stabilizatora kręgosłupa o regulowanej wysokości, wyposażonego w przyjazną dla skóry wyściółkę

kosza biodrowego o regulowanej szerokości, wyposażonego w komfortową wyściółkę i zapięcie przednie

kompletu niezależnie regulowanych podpaszek wyposażonych w komfortową wyściółkę oraz peloty piersiowe

kompletu stabilizatorów podpaszek o regulowanej wysokości

Regulacji wyrobu dokonuje się za pomocą jednego załączonego do gorsetu CASTUS wkrętaka.

Dwuszynowy dynamiczny stabilizator kręgosłupa posiada funkcję odciążenia kręgosłupa i stabilizuje go nie wpływając na jego układ kostny. Regulację wysokości stabilizatora dokonuje się poprzez odkręcenie górnych śrub mocujących stabilizator podpaszek, przesunięcie stabilizatora do góry i ponowne dokręcenie śrub. Tylna część wyściółki posiada funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tej czynności.

Kosz biodrowy został wykonany z bardzo elastycznej stali sprężynowej, pozwalającej na łatwe odgięcie kosza w celu założenia wyrobu na pacjenta. Szerokość kosza reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących. Kosz został wyposażony w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą. Jeżeli zachodzi potrzeba dodatkowej stabilizacji podpaszek, możesz dokręcić specjalne szyny, które sprawią, że gorset stanie się bardziej sztywny i dodatkowo zabezpieczy Cię przed zgięciem bocznym kręgosłupa. W przedniej owalnej części kosza biodrowego znajduje się pas stabilizujący, wyposażony w klamrę mocującą. Długość pasa dopasowuje się płynnie do pacjenta dzięki zastosowaniu samoregulatora.

Rozstaw podpaszek reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących podpaszki do stabilizatora kręgosłupa. Podpaszki zostały wyposażone w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą, z  przygotowanymi zaślepionymi otworami do montażu stabilizatora podpaszek.

Gorset CASTUS jest wyrobem dynamicznym, pozwalającym pacjentowi na pewien określony, kontrolowany zakres ruchu, a funkcja dynamiczna wspomaga osłabione funkcje ruchowe pacjenta. Wyrób posiada również pewien zakres plastyczności umożliwiający indywidualne dopasowanie gorsetu do każdego pacjenta. Należy pamiętać o tym, że regulacji i dopasowania gorsetu mogą dokonywać tylko i wyłącznie lekarze lub wykwalifikowani i przeszkoleni fizjoterapeuci.

Zakres dynamiki wyrobu można regulować poprzez zastosowanie stabilizatorów podpaszek. Dzięki nim można również całkowicie wyłączyć dynamikę gorsetu i usztywnić jego konstrukcję. W zależności od potrzeb stabilizatory podpaszek można stosować na obie strony wyrobu lub tylko na jedną, co jest bardzo pomocne w sytuacji korygowania gorsetem skolioz kręgosłupa.

Wyściółka gorsetu została wykonana z surowca ActivSpace o doskonałych właściwościach odciążających. Surowiec ten posiada strukturę przestrzenną, co pozwala na bardzo skuteczne przewietrzanie skóry. Powietrze migrujące w strukturze materiału dotlenia skórę, a konstrukcja 3D realizuje jej powierzchniowy mikromasaż.

ACTIVspace

Tylne elementy ortezy zostały wykonane z  nieelastycznego surowca ActivDistance II o funkcji samoszczepnej.

gwarancja wodoodporności

Czuj się bezpiecznie w swojej łazience!

Gorset CASTUS jest wyrobem wodoodpornym, dzięki czemu Pacjent ma możliwość korzystania z prysznica, bez konieczności zdejmowania gorsetu!

 

Przeznaczenie

- złamanie kompresyjne (osteoporoza)
- złamanie zgnieceniowe kręgosłupa
- złamanie zgięciowe i wyprostne
- deformacje kręgosłupa (skolioza)

Tabela rozmiarowa

Rozmiar Obwód bioder 5 cm poniżej pępka (B) Szerokość pod pachami (A) Wysokość od krętarza (C) Sposób dokonywania pomiaru
S 85-145 cm 27-33 cm 23-37 cm
M 95-145 cm 29-36 cm 26-40 cm
L 100-145 cm 33-41 cm 31-44 cm
XL 105-145 cm  36-43 cm 34-46 cm

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl