


KOMPRESYJNY PAS BRZUSZNY PRZEPUKLINOWY LYCRA
Opis
Orteza polskiego producenta firmy REH4MAT.
Wyprodukowana w Polsce.
Wyrób medyczny klasy I.
Firma REH4MAT spełnia wymagania normy Systemu Zarządzania Jakością: ISO 13485:2016.
Przeznaczenie
- Przepuklina jamy brzusznej
- Pooperacyjnie w rejonie jamy brzusznej
- Cesarskie cięcie
- Wzmożony wysiłek fizyczny (dźwigane)
Pas OT-11, podobnie jak ludzka skóra, utrzymuje optymalną temperaturę, co wpływa korzystnie na redukcję dolegliwości bólowych. Ponadto, pas zapewnia stałą kompresję jamy brzusznej. Ubrany rano, w pozycji leżącej, uniemożliwia uwypuklenie się przepukliny i jej powiększanie w ciągu dnia. Zapobiega nadmiernemu rozciąganiu powłok brzusznych. Utrzymuje prawidłową kompresję ściany brzucha. Nasz pas OT-11 zapewnia elastyczność, nie utrudnia oddychania, ale jednocześnie posiada wyjątkową odporność na rozciąganie i doskonale kompresuje jamę brzucha. Dzięki temu, pas nie traci anatomicznego kształtu po kilkakrotnym użyciu i zapewnia efektywną kompresję nawet przez długi czas stosowania.
Pas OT-11 sprawdzi się również doskonale jako zaopatrzenie pooperacyjne po interwencji chirurgicznej w rejonie jamy brzusznej, w tym po cesarskim cięciu. Blizna pooperacyjna może ułatwiać powstanie przepukliny, dlatego tak ważna jest jej kompresja.
Nasz pas brzuszny OT-11 został zaprojektowany na wzór właściwości ludzkiej skóry, która posiada szereg właściwości. Jest wysoce wytrzymała i doskonale chroni tkanki i narządy wewnętrzne. Jest miękka, elastyczna i odporna na rozciąganie. Dokładnie tak jak nasz innowacyjny pas brzuszny OT-11. Jego grubość jest maksymalnie zbliżona do grubości skóry człowieka. Takie rozwiązanie sprawia, że pas w sposób harmonijny współpracuje z ciałem. Miękkość i elastyczność zastosowanego materiału zapewnia delikatną lecz efektywną kompresję.
Orteza OT-11 została wykonana z innowacyjnego surowca ProFit.
Jest to dwuwarstwowa tkanina, która doskonale dopasowuje się do ciała pacjenta, rozciąga się we wszystkich kierunkach doskonale modelując kształt kończyny. Materiał odpowiada za właściwą kompresję i dopasowanie wyrobu do ciała pacjenta oraz redukuje drganie mięśni powstające w trakcie zwiększonego wysiłku fizycznego. Zapewnia również utrzymanie właściwego klimatu przy skórze oraz skuteczne odprowadzanie potu. Struktura surowca ProFit gwarantuje aksamitną miękkość w dotyku. ProFit jest przyjazny dla skóry pacjenta oraz posiada atest Oeko-Tex Standard 100.
Rozmiary
S (65-75cm)
M (75,5 -80cm)
L (85,5-97cm)
XL (97,5-110cm)
XXL (110,5-125cm)
XXXL (125,5-145cm)