ORTEZA KOŃCZYNY DOLNEJ ATOM/1R

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 599,90 zł 599.90
Cena w innych sklepach: 650,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.60577
Producent: REH4MAT
Kod produktu: 168_ATOM_1R

Opis

Charakterystyka produktu:

Orteza ATOM/1R stawia opór siłom działającym na koślawe lub szpotawe kolano, a także niweluje negatywny efekt przedniej translacji piszczeli (efekt szuflady).

Jest to orteza czteropunktowa, wykonana z wysokiej jakości stopu aluminium, pokrytego na gorąco farbą proszkową. W ortezie zamontowano dwa anatomiczne zegary 1R, które pozwalają na regulację zakresu ruchomości stawu co 15 stopni.

System 4 punktów podparcia jest dynamicznym, najskuteczniejszym ze znanych, systemem zaopatrzenia stawu kolanowego.

System ten został opracowany w celu zmniejszenia napięcia i ochrony kolana.

 

Warte podkreślenia jest słowo “zmniejszenie” – a nie całkowicie redukuje, co wiąże się z korzystnym wpływem małych fizjologicznych napięć na gojące się więzadło krzyżowe. Badania z wszczepionym do więzadła urządzeniem pomiarowym wykazały znaczne zmniejszenie napięcia więzadła i to zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej, w porównaniu do kolana nie zaopatrzonego w aparat czteropunktowy.

 
Skuteczność tego typu aparatów jest niezaprzeczalna. Chronią one staw kolanowy przed uszkodzeniem podczas aktywności codziennej i sportowej. Przed operacją minimalizuje się w ten sposób ryzyko dodatkowych uszkodzeń tkanek miękkich, a po zabiegu otrzymujemy zabezpieczenie przeszczepu na cały okres jego remodelingu/przebudowy (ok.12-18 miesięcy). W trakcie rehabilitacji 4-punktowa stabilizacja pozwala na bardziej „agresywne leczenie” chroniąc więzadło wraz z osłabionym miejscem jego wszczepienia.

 
Badania kliniczne wskazują, że ortezy z systemem 4 punktów podparcia 4P pomagają chronić ACL przed rozciągnięciem. Zarówno podczas obciążania jak i nieobciążania nogi, aparaty z systemem 4P znacząco zmniejszały napięcie ACL jako kontrreakcja w stosunku do sił skierowanych ku przodowi. Dla przykładu: w sytuacji obciążenia aparat systematycznie redukował napięcie więzadła krzyżowego przedniego o 50%.

 
Największymi zaletami ortez ortopedycznych z technologią 4P jest to że:

1. zmniejszają one napięcie ACL, co jest szczególnie ważne w czasie rehabilitacji podczas remodelowania się przeszczepu,

2. skracają one czas przebywania stawu w pozycji submaksymalnego wyprostu lub w tzw. pozycji „niebezpiecznej”,

3. zwiększają siłę nacisku na piszczel ku tyłowi, aby zapobiec jej przedniemu przesunięciu,

4. eliminują szok wyprostny odczuwany przez pacjenta w ostatniej fazie wyprostu kolana, w 100% zapobiegają zerwaniu więzadeł ACL.


Właściwości redukujące napięcia ACL naszych ortez z technologią 4P, są istotne w procesie rehabilitacji oraz całego okresu remodeling, czyli naturalnej przebudowy przeszczepu ACL. Poprzez stosowanie ortez z systemem 4-punktowym uzyskujemy też zdecydowaną redukcję potencjalnego luzu przeszczepu, szczególnie w przypadkach intensywnej rehabilitacji i treningu. Ortezy te stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

Konstrukcja ortezy ATOM/1R

1. Wyjątkowo mocna przednio-tylna rama ortezy została wykonana z lekkiego aluminium 6061 T6 mającego zastosowanie w lotnictwie, gwarantuje to najlepszą stabilizację wśród ortez dostępnych na rynku. Dodatkowo w celu lepszego zabezpieczenia ortezy przed wilgocią, rama została pokryta na gorąco trwałą powłoką proszkową, co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie wody oraz potu pacjenta.

2. Wewnętrzna miękka wyściółka ramy została wykonana z pianki komfortowej AirDistance II, posiadającej doskonałe właściwości tłumiące i wodoodporne.

3. W ortezie zamontowano sześć pasów stabilizujących, wyposażonych w poduszki antymigracyjne z silikonem, stanowiące dodatkowe wsparcie i zapobiegające przesuwaniu się ortezy na kończynie.

Nasza orteza kolana ATOM/1R została poddana testom na szkodliwe działanie słonej wody i zdała je wzorowo!

Regulowany zegar 1R ortgodesign zmniejsza ryzyko wystąpienia urazów więzadła ACL oraz zabezpiecza staw przed niebezpiecznym przeprostem.

Zegar 1R orthodesign, to nowatorskie podejście do tematyki szyn ortopedycznych z regulacją kąta zgięcia i wyprostu. Innowacyjność wyrobu polega na tym, że w zegarze o średnicy nie przekraczającej 30 mm, zastosowaliśmy regulację kąta zgięcia i wyprostu co 15 stopni. Dodatkowym atutem zegara jest to, że regulacja odbywa się nie przy użyciu wkrętów imbusowych, jak to się odbywało w poprzedniej generacji szyn ortopedycznych, lecz za pomocą wkładanych stalowych nitów, które dla ułatwienia wyjmowane są z gniazd kątowych przy użyciu załączonego do ortezy magnesu.

Wisienką na torcie jest pierścień blokujący, który dzięki systemowi zapadkowemu nie pozwoli na samoczynne przestawienie się wcześniej ustawionego kata zgiecia lub wyprostu.

 Zegary ortopedyczne zostały wykonane z wysokiej jakości cynkowanej stali oraz stopu aluminium pokrytych na gorąco trwałą powłoką proszkową co powoduje, iż orteza jest obojętna na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli. Wyrób nie wymaga konserwacji, gdyż zastosowano w zegarach przekładki teflonowe nie wymagające smarowania.
Szyny ortopedyczne 1R orthodesign to nowy rozdział w ortopedii cechujący się stosowaną przez REH4MAT zasadą – MiniMax (minimum wyrobu, maksimum efektu).

 

 

Przeznaczenie

1. Umiarkowana lub ciężka niestabilność ACL, PCL, MCL i LCL,

2. Rehabilitacja po rekonstrukcji więzadeł ACL lub PCL,

3. Urazy kombinowane ACL/PCL,

4. Przeprost stawu kolanowego,

5. Orteza ATOM/1R stanowi najmocniejsze przeciwdziałanie dla szpotawości i koślawości kolana.

Ortezy z Systemem 4P stanowią niezaprzeczalnie bardzo mocną ochronę więzadeł stawu kolanowego. Przeznaczone są w szczególności dla osób uprawiających sporty o podwyższonym ryzyku urazów więzadła ACL. Zapewniają maksymalne poczucie bezpieczeństwa i najpewniejszą ochronę kolana.

tabela rozmiarów

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl