ORTEZA TUŁOWIA AM-WSP-04/TLSO

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 872,99 zł 872.99
Cena w innych sklepach: 907,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.425
Producent: REH4MAT
Kod produktu: AM-WSP-04/TLSO

Opis

ORTEZA TUŁOWIA AM-WSP-04/TLSO

Skolioza

 

Każdy kręgosłup w płaszczyźnie czołowej, patrząc na Pacjenta z tyłu, powinien być prosty. Fizjologicznaire są tylko krzywizny występujące w płaszczyźnie strzałkowej. Ze względu na kierunek krzywizny, skolioza może przybierać 3 formy:

  • Lewoskolioza – gdy kręgosłup wykrzywia się jednym łukiem w lewo (kształt litery „C“)
  • Dekstroskolioza – gdy kręgosłup wykrzywia się jednym łukiem w prawo (odwrócone „C“)
  • Dwułukowa skolioza – gdy kręgosłup wykrzywia się zarówno w prawo jak i w lewo (kształt litery „S“)

Większość skolioz to schorzenia idiopatyczne (o nieznanej etiologii), które dotyczą około 2% światowej populacji.
Poza kierunkiem krzywizny, skoliozy można podzielić ze względu na zaawansowanie deformacji:

  • Skoliozy funkcjonalne – nie osiągają dużych rozmiarów, są odwracalne. Można je korygować czynnie, czyli rehabilitacyjne (poprzez kontrolę napięcia mięśniowego) oraz biernie (pozycje ułożeniowe, kształtki i gorsety). Skolioz tych nie cechuje torsja, a więc rotacja połączona ze zmianą budowy kręgów.
  • Skoliozy strukturalne – to utrwalone zmiany w budowie mięśniowej, więzadłowej oraz kostnej (torsje), a także deformacje klatki piersiowej (upośledzone oddychanie) i miednicy.

Z czasem postępu deformacji, każda skolioza funkcjonalna staje się strukturalną, a więc utrwaloną. Gdy skrzywienie kręgosłupa staje się coraz większe, wówczas podejmowane jest leczenie operacyjne.

Gorsety ortopedyczne znajdują zastosowanie zarówno w leczeniu zachowawczym jak i pooperacyjnym, gdzie mimo wewnętrznego „usztywnienia” kręgosłupa, dodatkowo odciążają i stabilizują kręgosłup w razie potrzeby.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, Reh4Mat stworzył rozbudowane gorsety ortopedyczne TOTUS iCASTUS, stabilizujące kręgosłup w płaszczyznach czołowej, strzałkowej i poprzecznej.

 

Charakterystyka wyrobu 

Gorset AM-WSP-04/TLSO o nazwie TOTUS wykonano z wysokiej jakości aluminium i stali oraz dodatkowo zabezpieczono przed szkodliwym działaniem potu, trwałą powłoka proszkową. Gorset doskonale stabilizuje kręgosłup, a sztywne podpaszki zapobiegają przed jego bocznym zgięciem.

Gorset TOTUS składa się z:

- dwuszynowego dynamicznego stabilizatora kręgosłupao regulowanej wysokości, wyposażonego w przyjazną dla skóry wyściółkę

kosza biodrowegoo regulowanej szerokości, wyposażonego w komfortową wyściółkę i zapięcie przednie

 

- kompletu niezależnie regulowanych podpaszek wyposażonych w komfortową wyściółkę oraz peloty piersiowe

- kompletu stabilizatorów podpaszeko regulowanej wysokości

Ortezy LSO(lędźwiowo-krzyżowej) z tylnym regulatorem obwodowym.

Regulacji wyrobu dokonuje się za pomocą jednego załączonego do gorsetu TOTUS wkrętaka.

Dwuszynowy dynamiczny stabilizator kręgosłupa posiada funkcję odciążenia kręgosłupa i stabilizuje go nie wpływając na jego układ kostny. Regulację wysokości stabilizatora dokonuje się poprzez odkręcenie górnych śrub mocujących stabilizator podpaszek, przesunięcie stabilizatora do góry i ponowne dokręcenie śrub. Tylna część wyściółki posiada funkcję samoszczepną, co zdecydowanie ułatwia przeprowadzenie tej czynności.

Kosz biodrowy został wykonany z bardzo elastycznej stali sprężynowej, pozwalającej na łatwe odgięcie kosza w celu założenia wyrobu na pacjenta. Szerokość kosza reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących. Kosz został wyposażony w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą. Jeżeli zachodzi potrzeba dodatkowej stabilizacji podpaszek, możesz dokręcić specjalne szyny, które sprawią, że gorset stanie się bardziej sztywny i dodatkowo zabezpieczy Cię przed zgięciem bocznym kręgosłupa. W przedniej owalnej części kosza biodrowego znajduje się pas stabilizujący, wyposażony w klamrę mocującą. Długość pasa dopasowuje się płynnie do pacjenta dzięki zastosowaniu samoregulatora.

Rozstaw podpaszek reguluje się poprzez przestawienie śrub mocujących podpaszki do stabilizatora kręgosłupa. Podpaszki zostały wyposażone w wodoodporną, przestrzenną wyściółkę odciążającą, z  przygotowanymi zaślepionymi otworami do montażu stabilizatora podpaszek.

Gorset TOTUS jest wyrobem dynamicznym, pozwalającym pacjentowi na pewien określony, kontrolowany zakres ruchu, a funkcja dynamiczna wspomaga osłabione funkcje ruchowe pacjenta. Wyrób posiada również pewien zakres plastyczności umożliwiający indywidualne dopasowanie gorsetu do każdego pacjenta. Należy pamiętać o tym, że regulacji i dopasowania gorsetu mogą dokonywać tylko i wyłącznie lekarze lub wykwalifikowani i przeszkoleni fizjoterapeuci.
Zakres dynamiki wyrobu można regulować poprzez zastosowanie stabilizatorów podpaszek. Dzięki nim można również całkowicie wyłączyć dynamikę gorsetu i usztywnić jego konstrukcję. W zależności od potrzebstabilizatory podpaszek można stosować na obie strony wyrobu lub tylko na jedną, co jest bardzo pomocne w sytuacji korygowania gorsetem skolioz kręgosłupa.

Wyściółka gorsetu została wykonana z surowca ActivSpace o doskonałych właściwościach odciążających. Surowiec ten posiada strukturę przestrzenną, co pozwala na bardzo skuteczne przewietrzanie skóry. Powietrze migrujące w strukturze materiału dotlenia skórę, a konstrukcja 3D realizuje jej powierzchniowy mikromasaż.

 

ACTIVspace

 

Gorset TOTUS został standardowo wyposażony w wysoką ortezę lędźwiowo-piersiową w której zamontowano stalki i fiszbiny ortopedyczne. W tylnej części ortezy znajduje się regulator obwodowy, w który wpina się boki ortezy. Regulator jest przymocowany do stabilizatora kręgosłupa za pomocą zapięcia velcro, co pozwala na używanie gorsetu zarówno z ortezą jak i bez niej. Regulator obwodowy ortezy został wykonany z  surowca o nazwieAirSANMED. Jest to surowiec peforowany z atestem medycznym, ułatwiającym oddychanie skóry.

AIRsanmed

Tylne elementy ortezy zostały wykonane z  nieelastycznego surowca ACTIVdistance II o funkcji samoszczepnej z przeznaczeniem do odcinania ich zbędnych części po dopasowaniu wyrobu do ciała pacjenta. Dla łatwiejszego dopasowania wyrobu do pacjenta, surowiec został miejscowo pozgrzewany.

Boczne części ortezy LSO wykonano z elastycznego, perforowanego surowca o nazwie AirRubber II.

AIR-RUBBER II

 

 

gwarancja wodoodporności

Czuj się bezpiecznie w swojej łazience!

Po demontażu sznurówki LSO, gorset TOTUS staje się wyrobem wodoodpornym, dzięki czemu Pacjent ma możliwość korzystania z prysznica, bez konieczności zdejmowania gorsetu!

 

AM-WSP-04/TLSO

Należy pamiętać, iż gorset ortopedyczny TOTUS nie „wyprostuje” kręgosłupa. Natomiast, jako część biernego leczenia w połączeniu z rehabilitacją, jest on ogromnie pomocny w zastopowaniu progresu deformacji skolioz funkcjonalnych. Doskonale sprawdza się również jako zabezpieczenie i odciążenie po operacji kręgosłupa.

Przeznaczenie

- deformacje kręgosłupa (skolioza)
- złamanie kompresyjne (osteoporoza)
- złamanie zgnieceniowe kręgosłupa
- złamanie zgięciowe i wyprostne
- złamanie ze zwichnięciem kręgu

 

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl