Orteza kończyny górnej AM-KG-AM

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 499,00 zł 499.00
Cena w innych sklepach: 529,00 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.9
Producent: REH4MAT
Kod produktu: 168_AM_KG_AM

Opis

ORTEZA CAŁEJ KOŃCZYNY GÓRNEJ Z UJĘCIEM BARKU I DŁONI ORAZ REGULACJĄ RUCHOMOŚCI STAWU ŁOKCIOWEGO

MASTER 1

MASTER 1

Charakterystyka wyrobu

Wyrób składa się z anatomicznie wyprofilowanego rękawa barku i ramienia, przedramienia oraz zespołu szyn ortopedycznych połączonych z łuską dłoniową. Takie rozwiązanie gwarantuje doskonałą stabilizację stawu. Zastosowana w wyrobie szyna 1RE to jednoosiowa szyna ortopedyczna, której cechą charakterystyczną jest szeroki zakres regulacji kąta zgięcia co 15 stopni oraz regulacja przeprostu zabezpieczonego stawu w zakresie: -15 i -30 stopni. Szyny te cechują się doskonałą stabilizacją boczną zabezpieczonego stawu oraz bardzo niską wagą. Zastosowany w nich zegar jest tak skonstruowany, żeby zmiana kąta zgięcia i wyprostu odbywała się bez użycia jakichkolwiek narzędzi, a dodatkowy system zabezpieczający uniemożliwiał zmianę kąta przez osoby nieupoważnione. Szyny wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium oraz tworzywa sztucznego z dodatkiem włókien węglowych, co powoduje że są one lekkie, obojętne na działanie potu pacjenta i zawartej w nim soli, a zarazem odpowiednio sztywne, gwarantujące poprawne działanie wyrobu.

Łuskę dłoniową również wykonano z aluminium, anatomicznie wyprofilowano, wyposażono w system regulacji wzdłużnej oraz wyścielono surowcem AirDistance II.

AirDistance II to innowacyjny technologiczny surowiec przeznaczony do wykonywania wysoko przetworzonych wyrobów ortopedycznych. AirDistance II jest surowcem trójwarstwowym, składającym się z bardzo mocnej poliamidowej dzianiny okładkowej z funkcją samoszczepną, odciążającej pianki EVA oraz poliamidowej dzianiny przestrzennej 3D. Zewnętrzna warstwa surowca pozwala na swobodne mocowanie na niej wszelkich usztywnień ortopedycznych, a funkcja samoszczepna ułatwia dopasowanie wyrobów. Pianka odciążająca EVA niweluje negatywne oddziaływanie usztywnień ortopedycznych na ciało pacjenta. Wewnętrzna dzianina 3D o przestrzennej strukturze, pozwala na swobodne przepływanie przez nią powietrza , które dotlenia skórę oraz powoduje, że pot znajdujący się na jej powierzchni zdecydowanie szybciej odparowuje. Funkcja samoszczepna, surowca AirDistance II zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Surowiec wodoodporny.

Dodatkowo zamontowano w niej separator palców dłoni oraz zamontowano taśmę dłoniową stabilizującą palce dłoni z wyłączeniem kciuka. Do taśmy dłoniowej i rękawa ramienia domontowano klamry mocujące pas nośny. Pas w celu zapewnienia większego komfortu uzytkowania wyposażono w miękką poduszkę pleców.

W celu precyzyjnego dopasowania wyrobu do kończyny górnej, w części ramiennej wyrobu zastosowano pas piersiowy z podpaszką oraz dwie elastyczne nakładki polietylenowe stabilizowane taśmą Velcro. W części przedramienia zastosowano natomiast podwójne nakładki stabilizujące oraz zespół dwóch taśm obwodowych.

Aparat zabezpiecza bark, całą kończynę górną oraz stawy między-paliczkowe, śródręczno-paliczkowe, staw nadgarstkowy i łokciowy.

Na życzenie klienta, za dopłatą, standardowy separator może zostać zastąpiony separatorem neurologicznym, stabilizującym każdy palec pacjenta oddzielnie.

Przeznaczenie

  • pooperacyjne i pourazowe leczenie stawu barkowego
  • plastyka lub uszkodzenie stożka rotatorów,
  • podgłówkowe złamanie kości ramiennej,
  • zespół cieśni barku,
  • artroskopia stawu ramiennego,
  • uszkodzenie typu Bankarta,
  • zespół zamrożonego barku
  • protezowe implanty stawu barkowego,
  • pooperacyjna stabilizacja stawu barkowego.

separator neurologiczno-reumatologiczny

 

Dodatkowo, ortezę można wyposażyć w separator neurologiczno-reumatologiczny. Zapewnia on prawidłowe ułożenie palców i utrzymuje optymalne odwiedzenie paliczków bliższych w sytuacji zmian neurologicznych lub zwyrodnieniowych. W przypadku wzmożonej spastyki, separator zabezpiecza palce przed ich nadmiernym „ściskaniem”. W sytuacji tzw. „łabędziej ręki” w RZS, konstrukcja wyrobu ze specjalnym zapięciem koryguje ustawienie palców ze strony dołokciowej do pozycji neutralnej. Utrzymanie takiej optymalnej neutralnej pozycji ręki pozwala na zahamowanie procesu zmian neurologicznych i zwyrodnieniowych u chorego.

Tabele rozmiarowe

RozmiarDługość od nadłykcia bocznego kości ramiennej do guzka większego kości ramiennej (1)Długość od nadłykcia bocznego kości ramiennej do nadgarstka (2)Sposób dokonywania pomiaru
M 25-32 cm 17-28 cm
L 21-32 cm
RozmiarObwód ramienia 6 cm powyżej środka łokcia (A)Obwód ramienia 6 cm poniżej środka łokcia (B)Sposób dokonywania pomiaru
M 24-44 cm 22-34 cm
L
Rozmiar Obwód klatki piersiowej pod pachami Sposób dokonywania pomiaru
M 80-140 cm
L

Wyrób występuje jako prawy / lewy

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl