


Orteza lędźwiowa Reh4Mat AS-LK-01
Opis
ANTYPRZECIĄŻENIOWY PAS LĘDŹWIOWY DLA SPORTOWCÓW AS-LK-01 Reh4Mat
Pas AS-LK-01 posiada dodatkowe usztywnienie w odcinku lędźwiowym oraz podwójny system zapinania, uniemożliwiający przypadkowe rozpięcie się pasa.
Podczas podnoszenia ciężarów wstępuje wysiłek izometryczny powstały na skutek manewru Valsalvy. W trakcie użytkowania naszego pasa, ciśnienie w jamie brzusznej (a dokładnie: ciśnienie śródmięśniowe prostownika grzbietu) zwiększa się, co powoduje usztywnienie całej dolnej części kręgosłupa, a to z kolei pozwala na bezpieczniejsze dźwignięcia większych ciężarów.
Stosowanie naszego pasa powoduje:
- redukcję napięcia pleców, zapewniając komfort i wygodę,
- stabilizację odcinka lędźwiowo-krzyżowego przy wykonywaniu pracy fizycznej,
- zapobieganie wypadaniu dysków międzykręgowych,
- minimalizację niebezpieczeństwa wystąpienia kontuzji,
- zwiększa osiągi
Pas usztywnia kręgosłup w odcinku lędźwiowym, chroni go podczas dużego wysiłku fizycznego oraz odciąża kręgosłup w czasie stałego schylania się. Pas chroni przede wszystkim przed kontuzjami podczas intensywnych treningów kulturystycznych.
Ponadto, doskonale nadaje się do stosowania zarówno w trakcie uprawiania sportu, podczas pracy oraz codziennych czynności domowych i prac ogrodowych.
PowerLift to technicznie odciążający surowiec posiadający konstrukcję trójwarstwową. Składa się on z bardzo mocnej poliamidowej dzianiny okładkowej z funkcją samoszczepną, z odciążającej pianki EVA oraz jerseyowej dzianiny okładkowej. Funkcja samoszczepna, surowca PowerLift zdecydowanie ułatwia użytkowanie. Surowiec wodoodporny.
CODURA to tkanina wysoce odporna na przetarcia wykonana z poliamidu z powłoką poliuretanową z apreturą teflonu. Struktura włókien i metoda tkania zapewniają jej dużą wytrzymałość na otarcia i przetarcia. Jest to tkanina o dużej odporności na działanie warunków atmosferycznych, a ponadto, dzięki swej wewnętrznej strukturze jest bardzo lekka. Zewnętrzna strona tkaniny powleczona jest warstwą teflonu. Wyroby ortopedyczne wykonane z surowca CODURA to najcieńsze i najmocniejsze ortezy na rynku. Surowiec wodoodporny.
Przeznaczenie
- po naderwaniu mięśni brzucha i grzbietu spowodowanym urazem lub przeciążeniem
- u osób ze słabymi mięśniami brzucha wykonujących ciężkie prace fizyczne
- w przewlekłych zespołach bólowych kręgosłupa lędźwiowego
- profilaktycznie w treningach podnoszenia ciężarów (kulturystyka, sztangiści, trójbój siłowy)